Güzellik Kazanı

Makyaj Kozmetik Bakım Blogu

Güzellik Kazanı - Makyaj Kozmetik Bakım Blogu

Flormar Fondöten Fırçası (Duo Fibre Stippling Brush) – İnglot 27TG Karşılaştırma

Merhaba,

Flormar yeni çıkartmış olduğu fondöten fırçasını her ne kadar bu isimle lanse etmemiş olsa da :) bence fırçanın orjinal ismi budur. :) Geçtiğimiz hafta sonu Historia AVM’de bulunan Flormar standında duochrome ojeleri alırken fırçaların da gelmiş olduğunu gördüm. İlk başta denemek istediğim bu fırçaydı. Çünkü yerli firmalarda duofibre fırça bulmak imkanısız, yurtdışından almayacaksanız da maalesef fiyatları 100 liraya yaklaşan İnglot ve MAC’den başka seçenek bildiğim kadarıyla yok.

Hem elimde bulunan 2 sene önce aldığım  İnglot 27TG fırçama yedek olsun , hem de onunla   kıyaslayabilmek adına ilk seçeneğim bu oldu.Aldığımdan beri 3 kere  fırçanın hakkını verecek  :)  olan  MAC Face and Body fondötenimle kullandım.

Kıyaslamak için belki kısa bir süre ama az da olsa fikir vermek ve fırçayı merak edenler için madde madde yazmak istiyorum :

 • İnglot 27TG taklon+keçi kılından yapılmış, Flormarın ise herhangi bir bilgi bulamasam da sentetik olduğunu düşünüyorum,
 • İnglot’un sap kısmı başparmağım kadar daha uzun, Flormar’ın fırça kısmı ise İnglota göre çok az daha uzun,ancak bu farklar kullanımını etkilemiyor,
 • Yumuşaklık olarak ise  İnglot daha yumuşak, ancak Flormar  rahatsız edecek kadar sert değil,
 • Flormar’ı aldığımda hemen yıkamadım, 3 kez kullanıp öyle yıkadım ancak yıkama sırasında sadece döküyor mu diye çekiştirdiğimde 2 tane siyah kıl döktü, İnglot ise hala ara ara dökülüyor :(
 • Flormar ile uygulama yaptığımda  İnglot’a yakın performans aldım, yüzümde tahriş, kızarıklığa sebep olmadı.
 • İnglot’un son fiyatını 85 lira diye hatırlıyorum, Flormar ise 17 küsür lira, bu fark oldukça fazla.

Açıkçası yukarıda yazdığım gibi belki kıyaslama yapmak için erken diyebilirsiniz ama benim gözlemlediğim kadarıyla özellikle fiyat farkına bakınca alınası bir ürün. Eğer ola ki ileride sorun yaşarsam da bu fiyata almış olduğum için üzülmeyeceğim. Çünkü fırçalarda en büyük sorun dökülmedir, çok sert olmasıdır, 2 yana açılıp toplanmamasıdır. Dökülme maalesef 100 liralık fırçada da oluyor. Bu fırça çok sert değil ve  yaşayabileceğim en kötü ihtimal 2 yana ayrılıp kullanılmaz hale gelmesidir. Zamanla kullanıp göreceğiz :)

En kısa zamanda makyaj videosunda da uygulamalı olarak sizlere göstermek istiyorum.

Bir sonraki almayı düşündüğüm fırça ise 2 taraflı allık-kontur-pudra fırçası :)

Kısacası fondöten ya da pigmentli allıklarınız, krem allıklarınız için kullanmak üzere duofibre fırça almak istiyor, fiyatı da uygun olsun diyorsanız tavsiye ederim.

Sevgiyle kalın…

kavala

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Category: fırça, flormar
 • aynadakikedi says:

  flormar gittikçe aşıyor kendini hadi bakalım. Türk firmalar da adını duyursun bi yerlere gelsin istiyorum artık =) Başka güzel fırçaları varsa ben de deneyebilirim.

  • kavala says:

   Fırça ve duochrome ojeler ile aştı, sanırım bunda Yves Rocher’e bir kısmının satılmasının payı var.

 • Melal says:

  Bak sen flormar’a şu ana kadar hiç bir ürününü kullanmadım ama %51 hissesini yves rocher alınca acep kalitesi artar mı diyerekten ilgimi çekmeye başlamadı değil.
  Bi bakayım sitesine başka nasıl fırçalar üretmişler.:)
  Bu arada sende güzel günlerde kullan canım:)

  • kavala says:

   Teşekkür ederim canım, kısa sürede hızlı değişiklikler oluyor :)

 • Merve says:

  Canım hemen videosunu bekliyoruz fırçanın uygulamasını görmek istiyorum. Teşekkür ederizzzz :)

  • kavala says:

   Tamam ilk makyaj videomda kullanacağım :)

 • yeliz says:

  flormarın bu ürününe kayıtsız kalamadım,bu fırçalardan uzun süredir istiyordum(uygun fiyatlısını)gerçi ben flormardan aldığım her üründen memnun kaldım,bunu da senin makyaj videonda karar vereceğim alıp almayacağıma,en kısa sürede lütfen fontoden uygulamalı videosunu çek,çok merak ettim,sende güzel günler de kullan

  • kavala says:

   Tamam canım en kısa sürede ççekeceğim, teşekkürler .

 • Sed. says:

  Geçenlerde kendime ecotools’un fondöten fırçasını aldım inanılmaz güzel bir ürün ama ben yeni yeni fondöten kullanmaya ve kullandığım fondötenin de The Body Shop’n oil free’si olduğundan sanırım pek başarılı olamadım kullanırken. Bu tarz bi fırça istiyordum ama inglot ve mac dışında bir şansım olmadığı için ve şu an o kadar yüksek meblağlar ödeyemeceğim için geri duruyordum. Yazınız beni bilgilendirme amaçlı çok iyi oldu. Bugün-yarın kesin edineceğim bu fırçayı!
  Teşekkürler!
  :)

 • kibele says:

  Ben ikili olan fırçasını da çok merak ediyorum ya :)

 • irem says:

  ben de aldım bundan uygulaması kolay oluyor memnun kaldım.. genelde fırça ile zor sürerim uzun sürer ama bunu rahat buldum.. pahalı muadilleri ile karşılaştırdığında fiyat/performans fena değil bence..

 • redollcy says:

  Bence sentetik olması daha iyi. Çünkü keçi kılı olduğunda hayvana zarar veriyorlar. Fakat Flormar Curelty Free yani deney yapmayan bir firma olduğundan güvenle alabilirim. Çok teşekkür ederim bilgilerin için….

  • kavala says:

   Haklısın insan düşününce keçi kılı olduğunu rahatsız olabiliyor . :( Faydası olduysa ne mutlu bana.

 • gül yüksel says:

  şimdıye kadar hep pahalı marka ürunleri kullandım ılk defa flormar rujunu aldım memnun kaldım arkası geldi hergün evimin yakınıdakı 365 avm gıdıp bır urn alıyorum zevkle dün akşamda cc 04 kremını aldım harıkaydı ayrıca kaş farı pudrası super bugunde fondeten fırcasını alacam herkeze önerırım

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*