Vichy Aqualia Thermal

Merhaba,

Vichy ile ilk tanışmam, hamilelik dönemime yani yaklaşık 12 sene öncesine dayanıyor. O zamanlar da kozmetiğe bu kadar meraklıymışım ki 🙂 doktoruma bebeğime de zarar vermeyecek ve kuruyan cildimi nemlendirecek, dermokozmetik bir ürün tavsiyesi istediğimde Vichy önermişti. Yanlış hatırlamıyorsam şu anda satışta olmayan Thermal S2 nemlendiricisini kullanmış ve doğumdan sonra da birçok ürününü severek kullanmıştım.Daha sonraları hep yeni birşeyler deneme isteği ve arka arkaya pek aynı ürünleri kullanmayı tercih etmediğimden başka markalara yönelmiştim.

 

 

Herneyse, yaklaşık 2 hafta önce elime geçen bu ürünü kullanıp, yorumlama zamanı geldi diye düşünüyorum. Artık hepiniz biliyorsunuz ki benim cildim özellikle kışın kuru ötesi, nemsiz bir hal alıyor. Özellikle nemsiz kısmının altını çizmek istiyorum, çünkü bazı nemlendiriciler yağlı olduğu halde cildime maalasef nem açısından yetersiz geliyor. 🙁

 

 

 

Geçtiğimiz haftalarda tanıtttığım LRP Hydreane gibi Vichy Aqualia Thermal de içinde bulunan ”termal su” sayesinde özellikle benim gibi nemsizlikten şikayet eden ciltler için gerçekten büyük bir kurtarıcı. Kullandığım süre içerisinde cildimin nem ihtiyacını oldukça iyi karşıladı.Yapısı losyon gibi değil de krem tarzında. Yalnız emilimi sanırım kremsi yapısından ya da rich versiyonu olmasından dolayı biraz zaman alıyor. Yani makyaj altına uygulayacaksanız yarım saat kadar önce uygulamanız iyi olur. Kuru ciltler için nemlendirmesi çok iyi ancak yağlı ve karma ciltlerde nasıl bir sonuç alırsınız açıkçası bilemiyorum. 🙁 Ben pek dikkat etmesem de , ürün paraben içermiyor.

 

Kısacası sizin de cildiniz benim gibi nemsiz, kuru ise yukarıda saydığım özellikler doğrultusunda tavsiye ederim. Sizler bu ürünü kullandınız mı, yorumlarınız neler ben de merak ediyorum.

 

Sevgiyle kalın…

kavala

Basın Ürünüdür.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

10 thoughts on “Vichy Aqualia Thermal

 1. cosmotrend diyor ki:

  Ben bu kremi yaklaşık 8 aydır kullanıyorum.Termal su içerikli oluşundan mıdır bilemiyorum,cildimi besledi,düzeltti ve aydınlattı.Fakat kış için yeteri kadar nem vermiyor.Aşırı soğuklarda cildimde kuruluk görüp nemlendiricimi değiştirmiştim.

  1. kavala diyor ki:

   Cosmo’cuğum seninle ciltlerimiz yapı ve ton olarak çok benziyor. Baya kuruymuş senin de cildin. Ben henüz 2 haftadır kullanıyorum, ama genelde evde olduğum için yeterli geldi bana. 😉

 2. cosmotrend diyor ki:

  Kavalacım ben hafif formüllü yani üzerinde light olanı kullanıyormuşum.Şimdi farkettim.Sanıyorum bu nedenle soğuk havalarda yeterli gelmedi.Zengin formüllü olanını da en kısa sürede deneyeceğim.elimde testarları mevcut.Dikkatsizliğim için kusuruma bakma lütfen:(

  1. kavala diyor ki:

   Cosmocuğum, vakit ayırıp tekrar yorumladığın için çok teşekkür ederim canım…

 3. onorr diyor ki:

  Ben bunun Light versiyonunu kullandım canım, çok güzel bir üründü yalnız aşırı parfümlüydü 🙁 Normalde hafif kokulu ürünleri severim ama bu aşırı gelmişti, hala aynı mı bilmiyorum…

  1. kavala diyor ki:

   onurcum, açıkçası beni rahatsız etmedi kokusu 🙁 Ama tabii ki koku hassasiyeti ve beğenileri farklı olduğu için rahatsız olanlar olabilir.

 4. viva diyor ki:

  Bende kullanmistim tatlim, hatta blogumda post´u var, bende cok sevmistim ama benimde cildim kuru : )

  1. kavala diyor ki:

   vivacığım , thermal su içeren nemlendiriciler gerçekten kuru ciltlere iyi geliyor 🙂

 5. filiz diyor ki:

  Ben bu ürünü yanık,düsme ve çarpma sonrası kabuk attıktan sonra denedim ve cildimde lekeden eser yok üstelik 37 yaşındayım:) ve sürekli enküçük çarpma,ütü vb.yanıklarda iz kalıyordu:( …yıllar önce (yaklaşık 7-8yıl olmuştur)dr.mun bi dost tavsiyesi olarak bana n önerirsiniz soruma yanıtı:ben 5yaşındaki çocuğuma yaraları kabuk tuttuktan sonra iz kamasın diye sürekli uyguluyorum demişti!

  1. kavala diyor ki:

   Filiz, böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum,ilginçmiş.Sanırım içindeki termal sudan kaynaklanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir